Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Organizace a spolky > Myslivecký spolek Prosenice - Grymov

Myslivecký spolek Prosenice - Grymov

Začátky organizované myslivosti v Prosenicích nejsou přesně známy, avšak z roku 1915 je doloženo zapalcení nájemného z honitby obci Malé Prosenice. Od zmíněných údajů se datuje počátek organizované myslivosti v Prosenicích. Spolek existoval s různým názvem až do roku 1980, kdy byla provedena nařízená integrace do větších celků. Katastr obce byl rozdělen mezi dvě honitby - Přerov a Osek nad Bečvou. Také tehdejší členská základna se rozdělila. Tento stav trval až do roku 1990, kdy skončilo desetileté období nájmu honiteb.

V lednu 1993 došlo k registraci Mysliveckého sdružení Prosenice - Grymov. Tento spolek přijal stejné jméno s jakým byl v roce 1980 zrušen a vyvíjí svou činnost ve stejné honitbě. V roce 2014 došlo k úpravě názvu na Myslivecký spolek Prosenice - Grymov. Spolek má pronajatu společenstevní honitbu o výměře 680 ha. S ohledem na nižší současné stavy hlavně drobné zvěře, se členové zaměřují zejména na ochranu přírody a vytváření příznivějších podmínek pro volně žijící zvěř, zakládání remízků, výsadbu a obnovu lesa, zalévání nově vysazených stromů apod. 

Vedle těchto typických mysliveckých činnosti pořádá myslivecké sdružení Myslivecký ples nebo se spolupodílí na pořádání dalších kulturních a společenských akcích v obci.

Předseda spolku: Oldřich Škrabal, kontakt oldrich.skrabal@email.cz