Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Projekty > Zelenější Prosenice 2019

Zelenější Prosenice 2019

Ve dnech 29. až 30. listopadu 2019 bylo vysazeno celkem 46 ks okrasných a ovocných stromů z projektu “Zelenější Prosenice 2019“, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Z fondu se také povedlo pořídit 20ks zavlažovacích vaků, nebo pomocný materiál ke kotvení včetně chrániček proti okusu zvěře.

Z ovocných stromů byla obnovena švestková alej k rybníku Hroušoví. Dále byl obnoven na alej navazující remízek z bývalého protipovodňového valu, kde se také sázely švestky a v přilehlém trvalém trávním porostu “Pastviny“ se vysadily ještě třešně a hrušně pro podporu biodiverzity v krajině. Sedm okrasných stromů bylo vysazeno v obecním parku, pro zlepšení mikroklimatu u dětského hřiště a sportovišť.

Jednou z mnoha podmínek 100% dotace bylo zapojení veřejnosti při výsadbě stromů. Velké díky patří všem občanům dobré vůle a spolkům, kteří přišli a aktivně se na výsadbě podíleli. Je chvályhodné, že se v naší obci našla spousta lidí, kteří mají zájem o kvalitní veřejný prostor a o životní prostředí ve svém okolí. Celkem se sešlo na 40 dobrovolníků, kteří pomohli akci úspěšně dokončit včas.

Fotodokumentaci z výsadby a konkrétní sortiment stromů můžete najít na následujícím portálu: https://www.sazimebudoucnost.cz/#mapa