Úvod > Pro občany > Hlášení rozhlasu > Tříkrálová sbírka 2022 v Prosenicích

Tříkrálová sbírka 2022 v Prosenicích

8.1.2022
9.1.2022

V sobotu a v neděli 8. a 9. ledna 2022 proběhne v naší obci dvacátý druhý ročník "Tříkrálové sbírky" pořádané Českou charitou. V případě klasického koledování budou v Prosenicích koledovat tři skupiny koledníků, jejímiž vedoucími budou: Ing. Milan Pospíšilík, Ing. Jana Kročová a Antonín Zatloukal, kteří budou vybavení úředními průkazy opravňujícími provádět sbírku. Finanční příspěvky budou vkládány do zapečetěných pokladniček se znakem České charity a jejich obsah bude následně spočítán na obecním úřadě. V případě, že se nebude moci chodit koledovat po domech, budou pokladničky umístěny v kanceláři obecního úřadu, dále v bydlišti Ing. Milana Pospíšilíka a v bydlišti Antonína Zatloukala. Sbírka je pořádána v celé ČR a je naprosto dobrovolná. Prostředky z Tříkrálové sbírky jsou určeny na přímou pomoc lidem a rodinám v nouzi, na pořízení kompenzačních pomůcek pro domácí zdravotní a hospicovou péči a provozní potřeby Charity Přerov působící i v naší obci.

Oblastní charita Přerov děkuje předem všem dárcům za jakoukoliv částku a také lidem, kteří se na provedení sbírky podílejí.

Všem přejeme mnoho zdraví a naději v lepší rok 2022.